Pistolety

Pistolety

 

Scorpion EVO III

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 30 naboi
Masa broni 2 100 g
Broń samopowtarzalna, działająca na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Strzela z zamka zamkniętego. Komora zamkowa wykonana jest z polimerów. Mechanizm uderzeniowy kurkowy, przełącznik rodzaju ognia-bezpiecznik skrzydełkowy, obustronny 
 
 

1911 A1 .45 Norinco

Kaliber .45 ACP
Magazynek 7 nabojów
Masa broni 1 100 g
Kopia najsłynniejszego pistoletu wojskowego na świecie, posiadająca kuty i frezowany zamek oraz szkielet wykonane z wysokogatunkowej stali. Wyposażony jest w chromowaną lufę. 
 

 

Glock 19

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 15 naboi
Masa broni 595 g
W pistoletach GLOCK zastosowano potrójny system zabezpieczenia: zewnętrzny spustowy i dwa wewnętrzne igliczne, są one kolejno zdejmowane w trakcie naciskania na język spustowy. Pozwala to na bezpieczne użytkowanie pistoletu z wprowadzonym nabojem do komory zamkowej 

 

XDM-9 4,5"

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 19 naboi
Masa broni 715 g
Samopowtarzalny pistolet bezkurkowy. Pistolet ten w USA znany jest pod nazwą Springfield XD i trzykrotnie uzyskał nagrodę produktu roku. Ceniony jest szczególnie za jego wszechstronność i niezawodność w każdych warunkach.Na rynku USA marka zdobyła ogromną popularność i wielu znawców strzelectwa uznało ją za "Glock Killera". 
 

 

XDM-9 3,8"

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 14 naboi
Masa broni 660 g
Kompaktowa wersja pistoletu XDM-9 4,5"

 

CZ P-09

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 19 naboi
Masa broni 855 g
CZ P-09 to najnowszy model pistoletu, swoim wyglądem przypominający udany model CZ P-07 DUTY. Zaprojektowany został przy współpracy z wieloma przedstawicielami służb mundurowych z całego świata. Przy jego tworzeniu szczególną uwagę skupiono na ergonomii i komforcie strzelca. 

 

 

HS9

Kaliber 9 x 19 mm
Magazynek 16 naboi
Masa broni 700 g

Broń dostępna jest na rynku amerykańskim pod nazwą Springfield XD ("eXtreme Duty") jako pistolet głównie do ochrony osobistej.

W 2003 roku pistolet został uznany przez Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki pistoletem roku. Pistolet działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy.

Cechą charakterystyczna są aż cztery bezpieczniki w tym charakterystyczny „podwójny spust” znany z pistoletu Glock, czy bezpiecznik w tylnej części chwytu znany z Colta 1911.