MAGPUL - nowe szaty dla AR

Wybór chwytu pistoletowego i kolby jest jedną z pierwszych rzeczy, które nowy właściciel ulepsza w swoim wymarzonym karabinie. Ale przy wszystkich dostępnych częściach dostępnych na rynku wybór najlepszego karabinowego chwytu pistoletowego AR-15 może być wyzwaniem.

 


Firma MAGPUL zawdzięcza swoją markę poprzez serie akcesoriów dla platform AR-15 i AK. Dała się poznać jako twórca doskonale przemyślanych, trafionych pod względem technicznym, funkcjonalności i wzornictwa, praktycznych elementów broni.

 


Magpul MOE-K2 to pełnowymiarowy chwyt pistoletowy o zmniejszonym, w stosunku do standardowych, kącie nachylenia wobec komory spustowej. Doskonale dopasowany do karabinków AK w kompaktowych konfiguracjach, o krótkim LOP (Lenght Of Pull). Znacznie poprawia ergonomię, gdy jest używany z PDW lub karabinem AR-15 ze złożoną kolbą. Będzie także doskonałym wyborem dla strzelców używających w zawodach coraz bardziej popularnego PCC – Pistol Caliber Carbine.

 


W przypadkach kiedy operator korzysta z kolb typu PDW skracające się LOP powoduje, że manipulacja bronią odbywa się zdecydowanie bliżej korpusu operatora. Niemalże pionowy chwyt – 17 stopni - zapewnia dodatkową odległość dłoni od ciała, jednocześnie gwarantując stabilizację i odciążając nadgarstek. W porównaniu do chwytów typu Mil-spec (28 stopni) to ogromna poprawa ergonomii użytkowania.

 


Agresywne fakturowanie Trapezoidal Surface Projections niezwykle dobrze zapobiega poślizgowi dłoni, nawet gdy jest ona mokra lub pokryta błotem. Dodajmy do tego wydatny beaver tail obniżający chwyt, a otrzymamy świetny chwyt broni.

 


Wykorzystanie zbrojonego polimeru pozwala na połączenie niewielkiej wagi z ponadprzeciętną wytrzymałością. Jednoelementowe wykonanie przekłada się na brak newralgicznych punktów, osłabiających konstrukcję.

 


Zamykany klapką przedział współpracuje z wymiennymi wkładami Magpul CORE, jak cała linia MOE.. Polecamy wkład z 15ml pojemnikiem na olej do broni, zapasowe baterie lub M&M’s ;).

 


Będąc przy temacie operowania karabinami o krótkim LOP, PDW czy PCC koniecznym jest zastosowanie odpowiedniej kolby.

 


Składane kolby są ładne i funkcjonalne, nie trudno temu zaprzeczyć. Pozwalają strzelającemu dostosować indywidualne złożenie się do karabinu szybko i bezproblemowo. Ale nie wszystkim podoba się regulowana kolba, w której jednak luzy występują – minimalne lae jednak. Dla niektórych solidne wyczucie kontaktu z bronią i niezawodność stałej kolby AR-15 są ważniejsze. No i „stałą” można bez większej obawy w coś solidnie przyłożyć ;)

 


Minimalistyczna, stała kolba przeznaczona do karabinków AR-15, zapewniająca wysoką stabilność, wytrzymałość oraz wygodę obsługi. Wersja przystosowana do prowadnic typu Mil-Spec.

 


W połączeniu z wyżej wspomnianym chwytem MOE K2 krótsza stała kolba umożliwia szybsze „gaszenie” broni, szczególnie w przypadku operowania na zasłonach czy załomach. Skrócenie pozycji poprzez przerzucenie kolby nad ramieniem i momentalne wypchnięcie ponownie na cel nie stanowi problemu dla karabinu o 16” lufie.

 


Zbrojenie polimeru spowodowało ponadprzeciętną wytrzymałość, a dzięki ograniczeniu elementów metalowych do minimum, kolba jest niezwykle lekka. Ergonomia uzyskana poprzez zastosowanie grubej stopki oraz odpowiednie wyprofilowanie grzbietu zapewnia wygodę zarówno osobom prawo- jak i leworęcznym. Dla osób poszukujących maksymalnego komfortu i tłumienia odrzutu ważną cechą będzie kompatybilność ze stopką PRS® Extended Rubber Butt-Pad.

 


Dzięki przemyślanemu wzornictwu oraz zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, kolba przez długi czas będzie spełniała swoje funkcje. Frontowa część kolby została wyprofilowana w sposób pozwalający na korzystanie z chwytów na zawieszenie Magpul ASAP®. Na bokach umieszczone zostały otwory na montaż osobno dokupowanych portów QD. Do dyspozycji użytkownika oddane zostały również obustronne otwory na pasy 1.25". W zestawie znajdują się dwie nakładki umożliwiające niewielką zmianę długości kolby.

 


Seria MOE (Magpul Original Equipment) ma na celu stworzenie rozsądnej cenowo alternatywy dla standardowych części jednocześnie zachowując najwyższą jakość pracy i wykonania. Poza tym wygląda tak cholernie dobrze.

 


Opisywane produkty możecie kupić u polskiego dystrybutora firmy MAGPUL, firmy SPECSHOP

Chwyt MOE-K2 Grip - LINK DO SKLEPU
Kolba MOE Fixed Carbine Stock - LINK DO SKLEPU