HELIKON-TEX - SBR Bag - dyskretnie i komfortowo na strzelnicę

Nowy produkt HELIKON-TEX z serii RANGE to świetnie zaprojektowana torba do transportu broni i akcesoriów strzeleckich.

 


Każdemu z nas nie raz przemknęła myśl czy aby nie za bardzo się rzucam w oczy jadąc na strzelnicę. Bo i po co wzbudzać sensację… Nie lepiej zaprezentować swój „ubercool boomstick” kumplom już na strzelnicy? Ta właśnie torba została zaprojektowana tak, aby między innymi spełniać ten warunek. Już sam zewnętrzny wygląd torby nie woła – “… Hej, ludziska! Ten tam koleś ma w torbie broń...!”. Postawiona miedzy turystycznymi plecakami czy torbami, wypełnionymi ubraniami, wtapia się w otoczenie. Jedyną różnicą jest dogłębnie przemyślany system przenoszenia naszych “blasterów”.

 


Projektanci z HELIKON-TEX zadbali aby bezpieczeństwo transportowania broni w drodze na strzelnicę szło w parze z wygodą noszenia. I to zrobili bez zbędnych kompromisów.

 

Stworzyli ją z myślą o przenoszeniu wszelkiej maści pistoletów maszynowych, jak również karabinków, takich jak AK47S, AR z 10,5-calową lufą. Co ciekawe - śmiało też może zmieścić karabiny o składanych kolbach takich jak SCAR czy GROT. Nawet 16-calowy AR rozłożony na dwie części (upper i lower) wejdzie bez oporów.

 

 

 

 

SBR Bag wykonany jest z Cordury 500D co przekłada się na wytrzymałość a zastosowane zamki YKK i klamry WooJin zapewniają bezproblemowe użytkowanie.

 

 


Na zewnętrznej pokrywie znajdują się dwie kieszenie. Bez trudu zmieszczą się wszystkie niezbędne akcesoria: amunicja, zapasowe magazynki, okulary, słuchawki itd. Górna, z pojedynczym zamkiem, może także służyć jako tzw. “brudna kieszeń”. Dolna, posiadająca podwójny zamek na trzech czwartych obwodu, kryje dodatkowe mniejsze kieszonki. Umieszczono tam także panel miękkiego weluru do którego możemy dołączyć elementy systemu Versatile Insert System.

 

 

 

 

 

 


Główna komora podzielona jest na dwie części dużą miękką przegrodą, którą możemy w razie potrzeby odłączyć. Przegroda nie tylko zapobiega zarysowaniom umieszczonej broni ale także służy do mocowania elementów wspomnianego systemu Versatile Insert System.

 

 

 

Oparty na paskach z rzepami wewnętrzny system stabilizacji gwarantuje, że broń wewnątrz torby zawsze pozostanie na swoim miejscu. W dolnej części komory głównej znajduja się miękkie kieszenie dodatkowo chroniące broń. Posiadają wszyte paski szerokiej elastycznej taśmy, które możemy użyć np. do umocowania magazynków.

 

 

 


Torbę możemy przenosić jak tradycyjny plecak – wykorzystując komfortowe szelki. W czasie transportu np. samochodem, gdy nie są nam potrzebne możemy je schować do specjalnie przygotowanych kieszeni na plecach torby. Wtedy mamy do dyspozycji trzy mocne uchwyty – jeden na górze, dwa na bokach.

 

 

 

 

 


Na potrzeby testu „pakowności” SBR Bag umieściliśmy w niej:


- karabin GROT S16, lufa 16”, trzy magazynki 30nb
- karabin S&W MP 15 Sport, lufa 16”, dwa magazynki 30nb
- pistolet Glock 19, dwa magazynki
- pistolet XDM 3,5”, dwa magazynki
- pistolet 1911, dwa magazynki
- przybornik do czyszczenia broni
- pas nośny

 

Z tym wszystkim nie było problemu z zapięciem torby a komfort noszenia był całkowicie zachowany.

 


Dla miłośników personalizacji sprzętu na zewnętrznej kieszeni umieszczono mały panel velcro.
SBR Bag dostępny jest obecnie w trzech kolorach: adaptive green (prezentowana na powyższych zdjęciach), czarnym i shadow grey.

 

 


Naszym zdaniem jest to przemyślana i doskonale wykonana torba transportowa. Nie tylko świetnie wygląda i nie zabiera dużo miejsca ale także pozwoli Wam komfortowo przemieszczać się z Waszym sprzętem.

 

Dziękujemy firmie HELIKON-TEX za udostępnienie produktu do testów
Pokrowiec SBR Carrying Bag - LINK