FORGED BLADES - leśne brzytwy

Za górami, za lasami żyje sobie trzech kowali …

… może nie za górami, ale faktycznie w lesie. Forest Forge - Leśna Kuźnia – zlokalizowana na terenie byłych Zakładów PRONIT w Pionkach, autentycznie jest otoczona pięknym, starym drzewostanem.

 

 


Kuźnia Forged Blades powstała z pasji tworzenia noży i broni białej w 2018 roku lecz początki zainteresowań wyrobem noży sięgają kilkunastu lat wstecz. Założycielami są Łukasz „Kowal” Kowalski i Radosław „Tytus” Tytko, a po roku do ekipy dołączył Bartłomiej Szymański.

 

Od lewej: Bartek, Łukasz, Radosław.


W Forged Blades powstają noże jedyne w swoim rodzaju a każdy z nich jest niepowtarzalny. Przy użyciu technik kowalskich i prostych urządzeń powstają bezkompromisowe narzędzia o unikalnym designie.

 

 


W zależności od docelowego przeznaczenia stosowane są różne stale od stali narzędziowych po najbardziej zaawansowane stale proszkowe. Każdy znajdzie w asortymencie coś dla siebie lub, jeśli nie ma w nim tego czego szuka, może zrealizować swój własny projekt. Makerzy mają już na swoim koncie współpracę z operatorami jednostek specjalnych, kontraktorami prywatnych firm militarnych, instruktorami systemów walki wręcz i wieloma klientami indywidualnymi. Noże wysyłane są na wszystkie kontynenty ( z wyjątkiem Antarktydy :) ), a każdy klient może wybrać materiały i sposób wykończenia zamawianego noża.

 

 

Lokis - duży nóż taktyczny
Stal Sleipner, g10, kydex

 

 

 

 

Wendigo Minor - nóż taktyczny ok35 cm
Stal Sleipner, g10, kydex

 

 

 

 

 

"Tur" - nóż z osłoną na palce
Stal Sleipner, okładziny g10, pochwa Kydex.

 

 

 


Shadow Grizzly - taktyczny nóż damastowy
Damast skuwany z pił do drewna i stali, okładziny g10, pochwa skóra bydlęca.
Laminat damastowy poza walorami estetycznymi daje unikalną twardość krawędzi tnącej.

 

 

 

 

Super G - mały nóż taktyczny
Stal VC800, g10, kydex.

 

 


"Porky"/"Prosiak"
Mały taktyczny skinner, stal Sleipner, okładziny g10, pochwa Kydex

 

 


Seria Metro 2033, która powstała za zgodą samego Dymitra ­Głuchowskiego, autora postapokaliptycznej trylogii, to proste i surowe noże z oplotem z paracordu do których produkcji stosowana jest przede wszystkim stal sprężynowa 1.8159.

 

 

Noże serii „taktycznych” w wersji podstawowej wyposażane są w pochwy z Kydexu wraz z acetalową klamrą lub klipsem do systemu molle – w opcji występuje pochwa ­skórzana, przy czym noże myśliwskie mają standardowo pochwy skórzane z opcją Kydexowych.

 

Ostrość wykuwanych noży możecie obejrzeć na filmie, przesłanym przez zadowolonego klienta
https://www.facebook.com/ffknife/videos/2607838712821188/

 

Nie jest to oczywiście pełen asortyment produktów wykuwanych w Forest Forge. Zespół jest otwarty na pracę z klientem, modyfikacje istniejących modeli czy wykonanie noży dokładnie według wskazań zamawiającego. Makerzy służą radą w doborze właściwych materiałów, a także odnośnie do kształtów i sposobów wykończenia powierzchni.

 

Z produktami chłopaków możecie się zapoznać na ich profilu Facebook
https://www.facebook.com/ffknife/
oraz na stronie internetowej www.ffknife.com

 

Produkty makerów z Forged Blades jeszcze nie raz zagoszczą u nas w klubie. A my z nieukrywaną dumą możemy ogłosić że kuźnia została oficjalnie Partnerem klubu CLUB 308 i organizowanych przez nas zawodów i eventów.